Özge Özpirinçci Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Özge Özpirinçcinin En büyük Fanı

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sagopa Kajmer RöportaJı

4 posters
YazarMesaj
BiriJik
Siteden Atıldı !
Siteden Atıldı !
BiriJik

Ruh Hali : Sagopa Kajmer RöportaJı Keyifl10
Teşekkür Sayısı : 0
Doğum tarihi : 11/04/95
İş/Hobiler : Site..
Lakap : Zeyno
Uyarı :
Sagopa Kajmer RöportaJı Left_bar_bleue0 / 300 / 30Sagopa Kajmer RöportaJı Right_bar_bleue

Rep puanı :
Sagopa Kajmer RöportaJı Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Sagopa Kajmer RöportaJı Right_bar_bleue

Konu Sayısı Puanı :
Sagopa Kajmer RöportaJı Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Sagopa Kajmer RöportaJı Right_bar_bleue

Sagopa Kajmer RöportaJı Empty
MesajKonu: Sagopa Kajmer RöportaJı   Sagopa Kajmer RöportaJı I_icon_minitimePerş. Nis. 23, 2009 5:48 pm

Turka özel: Sagopa Kajmer ile Röportaj

Kimileri ona rapci dedi, kimileri sahir.. Liriklerindeki ayricaligi muzigindeki insani baglayan tutkusuyla bilir onu sevenleri… Yazdigi her satir gizemliydi sanki, Rapi bir sairden dinlerdik onun sayesinde…

Iste Sagopa Kajmer…

Hollanda’daki sevenleri onu hep uzakdan takip etti.Avrupa konserleride olmasaydi sevenleri onsuz kalacakdi. Biz Magazine Turka olarak sevenlerinin merak ettigi sorulari sorduk. Yogun olmasina ragmen o bizi kirmadi ve sorularimizi cevapladi.

Magazine Turka farkiyla Sagopa Kajmer, Turka Konuk kosemizde konugumuz oluyor ve iste Sagopa Kajmer…

MagTurka: Ilk basta herkesin merak ettigi bir soruyla baslamak istiyoruz. Liriklerini yazarken nelerden ilham aliyorsunuz ?

Sagopa : herşeyden her bir materyalden,hayatımdan ve herkesin hayatından.yaşadıkça yazabiliyoruz.ilham hayatın kendisidir zaten.sana her konuda hisler ve duygular verebilir.sen de yazarsın beğenmezsen karalarsın.ama mutlaka hayat sana yazdıracak bir iki kelama sahiptir.yazmak tamamen kalbin işi.oradan ne geçerse kağıda onlar düşüyor.

MagTurka: Peki altyapi muziklerinizi nasil hazirliyorsunuz, ilham aldiginiz yerler varmi?

Sagopa: tamamen kendi duygularıma gore müzik yapıyorum.melodilerden yola çıkıyorum.eğer melodic birşeyler istemiyorsam ona gore ritimsel bir kurgu planlıyorum.ilhamım hayat.müzikleri yaparken ilk once müziği bin kere dinliyorum.eğer içime sinmezse duygu yüklüyorum içine.eğer ne kadar yüklersem yükleyeyim içime yine de sinmezse bilgisayarımdan siliyorum.mutlaka beni yakalamalı müzik.ben müzik konusunda çok fazla hassasım.öncelikle sagopa kajmer müziği olmalı.o çok önemli.yani, melankolik ve duygulu aynı zamanda nameli olmalı.müzikte sesim yokken etki yapmalı ki ben geldiğimde ortaya eser çıksın.

MagTurka: Yeni cikarmis oldugunuz bir album var, ‘Şarkı Koleksiyoncusu’ bu album digerlerinden biraz daha farkli, bu farklilik nedir?

Sagopa: şarkı koleksiyoncusunun farkı daha once internetten bedavaya dağıttığım şarkılardan oluşturulması.özel bir çabam yok bu albümde.sadece şarkılar boşa gitmesin bilmeyenler de olabilir maksadıyla yapıldı.tek bir albümde hepsini topladım.battle rhyme dediğimiz stilden sözler de var içinde.sonuçta bu album sagopa kajmerin farklı duygularına ev sahipliği yapıyor.çok eski şarkılarım da var orada.vokallerini bile değiştirmedim.aslına sadık kaldım şarkıların.nitelikli ve koleksiyoncular için tasarlanmış bir album.zaten çok satmasını da düşünmüyorum.dileyen arşivine katsın diye yaptım.ama yine rap listelerinde zirvede.şarkıların eski ya da yeni olmasından ziyade insanlar sagopa kajmer albümü olsun da ne olursa olsun mantığındalar.beni de burası ilgilendiriyor.onlar diler ben de yaparım hep.bu senelerdir böyle.

MagTurka: Sizin en begendiginiz albumunuz hangisi?

Sagopa:kötü insanları tanıma senesi çok farklı benim için.diğer albümlerim de yaptığım yıllardaki yaşadıklarımdan ötürü çok özeller.hepsi ayrı dünyalar.bu soru da zor bir soru.

MagTurka: Sizin icin en anlamli ve soylemeyi sevdiginiz parca hangisi?

Sagopa: baytar,ben hüsrana komşuyum,şikayetname,ateşten gömlek.aslında birçok şarkımı çok seviyorum.söylerken haz aldığım şarkılarım çok.yıllara gore de farklılık gösteriyor.

MagTurka: Rap muzigi disinda dinlediginiz muzik turleri varmi?

Sagopa: her türden müzik dinlerim.ama funk-jazz-soul-newage-krauftrock,postrock-indie,deep ve progressive house. Vs vs..bunlar hoşuma gider.ben bir müzik adamıyım ve arşivimde ne kadar album olduğunu da bilmiyorum.diyebilirim ki türkiyede en büyük arşivlerden birisine sahibim.gerisini siz hesab edin.

MagTurka: Herkesin bildigi son yillarda rap muzigi Turkiyede buyuk bir cikis yakaladi, Turkiyedeki Rap hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Sagopa: kime gore ve neye gore yol katetti bilemem.bence rap Türkiyede gayet itici bir halde.rapcilerin rap dinlemesi umrumda değil.dış dünyadakiler nasıl bakıyor o önemli.bana hep aynı şeyleri söylüyorlar.bu rap çok komedi vs ne lan bu vs…ben artık insanlara türkçe rapi övemem. çünkü ben övsem de onlara itici geliyor. gençler seviyor türk rapini. onlara heyecanlı geliyor. aynı yerde sayan bir gurubun kendine verdiği ayin gibi Türkiyede rap müzik. herkes bomba gibi geliyor ve bomba bir yerlerinde patlıyor. yine de işini emekle,saygıyla ve hakkınca yapan herkese desteğim. yeraltında rap yapan ve iyi yapan birçok iyi grup ve rapçi var.ama maddiyat onların önünü kesmiş. tabi bu durumda ben birşey yapamıyorum.bende 20 milyon lira aylıktan buralara geldim.herkes çalışacak ve herkes istediğine ulaşmak için çabalayacak.bu işi süründükçe güzelleşir ve ciddileşir. yıllarca süründüm ve şu an dinleniyorum.

MagTurka: Turkce rapde devamli dinlenen sizinde aranisinda bulundugu belirli kisiler var, diger rapcilerin devamliligini surdurememesi neden kaynaklaniyor?

Sagopa: lirikal eksiklik,müzikte duygu eksikliği ve oturmayan kişilik görüntüleri ve tabiiki başladığı yerdeki vaatlerini ileriye taşıyamamak,medyaya yenilmek ya da maddiyata eğilmek.birçoğu sert erkekti bu rapçilerin sonra şarkılarındaki lafları bir bir simit gibi yediler.hala ekserisi koltuk şavaşında.bilmiyorlar ki aslında koltuk felan yok..halk kendine has olanı seviyor. ne kendinden geçeni ne de kendini arayanı.sadece kendi gibi olanı seviyorlar.rap asla dilin erkekliği değildir.rapin delikanlısı da yoktur.rap senin ve dünyanın artık yaşlandığını gence anlatır ki ibretler olsun.ama kimse bu gibi kötü şeyleri irdelemek istemiyor.hayat ve para –ün şeker gibi tatlı oldukça acılıyı ne yapsınlar.görünen o ki herkesin eğlenceye ihtiyacı var.ama aslolan şu ki kimsenin eğlendiği felan yok.

MagTurka: Sizce insanlarin size bu kadar hayranlik duymalari ve dinlemeleri neden? Rapinizdeki en buyuk ozellik ve farklilik nedir?

Sagopa: Ben gerçeğim,ciddiyim ve şakasızım.ben gayet açıksözlü ve harbiyim.ben duygu satıcısıyım ve bu duygular bağımlılık yapıyor.uyuşturucu gibi .satıyorum ve bird aha satın almak istiyorlar.dinleyip tekrar dinliyorlar,konserler de de bağıra bağıra söylüyorlar.hepsinin tek amacı var.hissetikleri coşkuyu benimle ve arkadaşlarıyla paylaşmak. coşku müziğin en önemli kısmı.hayranlık yerini abi olgusuna bırakıyor.bir sure sonra sago değil yunus abi oluyorsunuz.bunun nedeni ise tamamen müzikle de olsa kurduğum sadık ve bir o kadar samimi yakınlık.onları o kadar seviyorum ki,onları öyle görmeye o kadar alıştım ki.işte onlar da benim açıklamakta zorlandığım bu hisleri yıllardır bana açıklamakta zorluk çekiyorlar.

MagTurka: Kariyerinizde keske yapmasaydım dediğiniz hatalarınız oldu mu hic?

Sagopa: Evet keşke hiç bir rapçi arkadaşım olmasaydı ve ben hiç birine album yapmasaydım.

MagTurka: bir dönem beraber çalıştığınız insanlar da bir süre sonra düşman haline gelebiliyorsizce neden?

Sagopa: Hırstan ve görmemişlikten.

MagTurka: Türkiye’deki rap camiasında da devamlı sürtüşme var. Neden hiç birbirine yardım edenler yok?

Sagopa: Hırstan ve görmemişlikten artı kibir.

MagTurka: Bir cok konser verdiniz yurtdisinda, Avrupadaki konserler ile yurticinde verdiginiz konserler arasinda farklar varmi?

Sagopa:tabiiki var yurtdışında gibi hissediyorum kendimi. Türkiyedeki kadar evimde hissetmiyorum.

MagTurka: Hollandayi nasil bilirsiniz?

Sagopa: Hollanda çok özgür bir yer.uzay gibi.evleri ve sokakları-caddeleri çok güzel.kutu gibi bir yer. Ama benim için artık fazla özgür bir yer hollanda.

MagTurka: Yeni konserleriniz olucakmi yakin zamanda Hollanda’da?

Sagopa: Belki olur bilemiyorum.

MagTurka: Hollanda’daki Turkler arasinda bircok hayraniniz var, Hayranlariniza demek istediginiz birsey varmi?

Sagopa: Hepsini çok seviyorum.

MagTurka: Hollanda’daki Turkler adina tesekkur ediyoruz, eklemek istediginiz birsey?

Sagopa: Beni dinlemeye devam etsinler,hepsine ayrı ayrı selamlar yolluyorum.
Leminda.
Admin
Admin
Leminda.

Ruh Hali : Sagopa Kajmer RöportaJı Mutlu10
Teşekkür Sayısı : 9
Doğum tarihi : 23/09/95
İş/Hobiler : İnternet <<< Özgem
Lakap : Özgkopat xD
Uyarı :
Sagopa Kajmer RöportaJı Left_bar_bleue0 / 300 / 30Sagopa Kajmer RöportaJı Right_bar_bleue

Rep puanı :
Sagopa Kajmer RöportaJı Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Sagopa Kajmer RöportaJı Right_bar_bleue

Konu Sayısı Puanı :
Sagopa Kajmer RöportaJı Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Sagopa Kajmer RöportaJı Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer RöportaJı   Sagopa Kajmer RöportaJı I_icon_minitimeSalı Haz. 09, 2009 4:38 pm

Üfff yeri bura değil yaaa
http://ozgeozpirincci-fan.benimforum.org
meLisa-Özgem
Yeni Üye
Yeni Üye
meLisa-Özgem

Teşekkür Sayısı : 0
Doğum tarihi : 19/04/95
İş/Hobiler : vaLLa biLmem..xP
Lakap : MeLis
Uyarı :

Rep puanı :
Sagopa Kajmer RöportaJı Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sagopa Kajmer RöportaJı Right_bar_bleue

Konu Sayısı Puanı :
Sagopa Kajmer RöportaJı Left_bar_bleue18 / 10018 / 100Sagopa Kajmer RöportaJı Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer RöportaJı   Sagopa Kajmer RöportaJı I_icon_minitimeSalı Haz. 09, 2009 4:41 pm

Özür dilerim...:(
~*Merve*~
Yeni ısınan Üye
Yeni ısınan Üye
~*Merve*~

Ruh Hali : Sagopa Kajmer RöportaJı Asik10
Teşekkür Sayısı : 2
Doğum tarihi : 09/09/97
İş/Hobiler : Bir sürü saymakla bitmez :)
Lakap : Meyve xD
Uyarı :

Rep puanı :

Konu Sayısı Puanı :

MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer RöportaJı   Sagopa Kajmer RöportaJı I_icon_minitimePerş. Haz. 18, 2009 2:27 pm

Sağol

Sagopa Kajmer RöportaJı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» sagopa kajmer mi ceza mı?
» Hey girl röportajı
» Sagopa mı Ceza mı??